Pískování autoskel VINCODE

Kód: 19176
1 hodnocení
900 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Pískování prováníme na naší smluvní dílně v Litoměřicích po telefonické dohodě, současně s naplánováním termínu. Pískování autoskel VINCODE. Trvalé a neodstranitelné vyznačení výrobního čísla vozu (VIN) na všechna okna (včetně střešního) pískovací technologií VINCODE a zařazení do databáze VINCODE, patří k jedné z nejúčinnějších forem pasivního zabezpečení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Snižte riziko krádeže Vašeho vozu za 900 Kč!

VIN - Vehicle Identification Number (výrobní číslo vozidla)
je sedmnáctimístné \"rodné číslo\" automobilu - č. karoserie (podvozku). VIN je na celém světě využíváno všemi výrobci automobilů k identifikaci vozidla a je vyraženo do karoserie. VIN obsahuje podrobné informace o konkrétním voze. Všechny evidence motorových vozidel (Dopravní inspektoráty, Policie, Celní správa, Interpol) pracují pouze s VIN.

Jak překazit zlodějům aut plány?
Každý den je v ČR odcizeno více než 130 automobilů. Pachatelé mají jednoduchou práci. Na karoserii vozidla jednoduše změní výrobní číslo - VIN (pomocí raznic nebo vyříznutím). A na světě je zcela jiný, legální vůz. Obrana je však velice prostá: stačí umístit VIN na všechna autoskla.

Pro změnu identity vozu by zloděj musel vyměnit všechna autoskla. Co vše to představuje?
\"Pouhá\" výměna autoskel představuje technicky (většina skel je u moderních vozů do karoserie vlepena) a finančně náročnou operaci. Pachatel musí obstarat okna, která mají originální homologační znaky a navíc shodný rok výroby s vozidlem, coč je prakticky nemožné. V opačném případě je výměna všech autoskel snadno odhalitelná. Nezanedbatelnou stránku pro zloděje představuje i obrovská časová ztráta spojená s touto operací. Z tohoto vyplývá jediné: automobil s kvalitně vyznačenými VIN kódy na oknech je pro zloděje naprosto nezajímavý. Statistiky uvádějí, že pravděpodobnost krádeže takto zabezpečeného vozu je desetkrát nižší než u vozu bez značení oken VIN kódem.

Kde provádíme pískování skel VINCODE? 
V naší dílně v Litoměřicích. Pískování lze objednat jak telefonicky, mailem tak i přes eshop, kde vyplníte předběžné údaje o Vašem voze. Poté Vás sami budeme kontaktovat a domluvíme si s Vámi termín, který bude vést k Vaší spokojenosti

Jak dlouho samotné pískování trvá?
Pokud nám při objednávání služby zároveň sdělíte i VIN Vašeho vozu, nebudete muset na místě čekat cca 20 minut na sestavení šablony. Samotné pískování trvá cca 40 min (dle počtu oken) a provádíme jej samozřejmě na počkání.

Získávám s VINCODE kromě vysokého stupně zabezpečení vozu i další výhody?
Ano, všechny pojišťovny se k pískování VIN na autoskla staví velice pozitivně, protože riziko krádeže takto označeného vozu je minimální. Některé poskytují i velice zajímavé slevy z pojistné částky. Výši dané slevy zjistíte u Vašeho zástupce dané pojišťovny. Jmenujme např.:

Minimum pro pojišťovny (aby uznaly značení VINCODE pro poskytnutí slevy na pojistném) je vypískování VIN (VIN + CZ) minimálně na 6 oken. Doporučujeme však označit všechna okna, včetně střešního.


 

VINCODE - proč pískování, ne leptání

Nevýhody leptání

- U leptaného VIN tvoří znaky pouze poleptaný povrch skla, což může svádět pachatele k pokusu o odstranění kódu např. rozleštěním, kdežto u pískovaného VIN dosahuje hloubka znaků ve skle cca 0,2 mm. Vypískované znaky jsou navíc lépe viditelné, což je dáno charakteristickou zrnitostí pískovaného povrchu skla. U pískování také odpadá riziko poleptání karoserie vozu či pracovníka. Další předností pískování je možnost kontroly znaků kódu v průběhu operace.

- Leptání VIN používá tenké PVC samolepící šablony. Při jejich nedokonalém přilnutí ke sklu dojde k podleptání - místo konkrétního znaku budeme mít na skle vyleptaný \"flek\", čímž dojde k znehodnocení okna. Toto riziko je u pískování VIN naprosto vyloučeno díky tryskání přes šablonu z tvrdokovu.

- U leptaného VIN můžeme často vidět nedoleptané části znaků kódu - osoba, která leptání prováděla zřejmě nenanesla štětečkem kyselinu rovnoměrně, nebo některá místa zcela vynechala. Je také možné, že použitá kyselina - leptací roztok nevykazoval potřebnou koncentraci. Mohlo také dojít k nedodržení časového intervalu, po který má leptací roztok působit.

- Při leptání VIN musí pracovník dbát zvýšené pozornosti - pracuje s chemickou látkou. Je tedy potřeba minimalizovat riziko poleptání osob. Při \"ukápnutí mimo\" dojde k poškození laku automobilu.

- Leptací sady (šablony, šteteček, kyselina) se ve většině případů posílají na dobírku. Platíte tedy předem, kvalita provedení závisí na Vaší zručnosti. Vzhledem k tomu, že celou proceduru vykonáte sami, je cena několika stokorun za leptací sadu vysoce nadhodnocená - dodavatel jen vyřízne 6 (či více) šablon (z tenké samolepící fólie) na plotru, což je rychlé, fyzicky nenáročné.

- Motorista musí přesně znát počet oken, na které bude leptání VIN aplikovat, pro zadání počtu šablon do objednávky. Za šablony navíc (většinou nad 6 ks) se značně připlácí.

Výhody leptání

- Leptání VIN kódu můžete provést sami i na ulici (nesmí pršet či mrznout), za předpokladu dodržení přesného technologického postupu a potřebné opatrnosti při práci.

- Leptání VIN je nenáročné na technické vybavení.

- Leptání VIN kódu je cca 2x rychlejší než pískování VIN.

Nevýhody pískování

- Pískování VIN vyžaduje zdroj stlačeného vzduchu (kompresor), je tedy potřeba přijet do vybaveného značícího střediska.

- Přestože se pískování provádí bezprašnou technologií (pískovací pistole s vnitřním oběhem abraziva), zůstane malý poprašek abrazivního materiálu na sklech. Ten se však jednoduše odstraní ofukovací pistolí.

Výhody pískování

- Vypískovaný VIN (VIN + CZ) je výborně viditelný, díky hloubce a zrnitosti znaků ve skle.

- Vypískovaný VIN nelze rozleštit, leda vybrousit - přičemž dojde k destrukci skla.

- Pískování VIN si neprovádí motorista sám. Precizní značení VIN provádí vyškolené značící střediska s odbornou praxí.

- U značení VIN pískováním není třeba složitě objednávat značící šablony, chodit na poštu pro dobírku a práci provádět svépomocí (bez potřebné praxe). Stačí se jen objednat, přijet, šablona s VIN + CZ bude sestavena na místě a neprodleně vypískovány kódy na 6 či libovolně více skel.

- Technik provádějící pískování má možnost během práce zkontrolovat kvalitu provedení znaků, v případě nedostatečného vypískování (vynechání) jednoduše sklopí šablonu a znaky doplní.

- Při použití technologie pískování samozřejmě neexistuje riziko \"podleptání\" mimo vlastní znaky VIN kódu.

        

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: